O nás Novinky Výstavy Fotogalerie Odkazy Kniha návštěv Zajímavosti Kontakt
Bullmastiffové : : Naši psi Na prodej Odchovy Standard plemene In memory Buldočci

Aktuálně


Standard plemene

Charakteristika: Plný síly, vytrvalý, aktivní a spolehlivý

Povaha: Velmi činorodý, ostražitý a věrný

Hlava a lebka: Hlava je při pohledu ze všech stran velká a kvadratická, na čele se tvoří jemné vrásky, jakmile je zbuzena pozornost psa. Tyto vrásky však v klidu nejsou vidět. Obvod lebky by měl odpovídat kohoutkové výšce. Lebka je hluboká a široká s dobře vyplněnými lícemi. Výrazný stop. Tlama je krátká, vzdálenost od špičky čenichu ke stopu obnáší zhruba třetinu celkové délky hlavy od špičky nosu k vrcholu týlního hrbolu. Tlama pod očima je široká a až ke špičce čenichu si zachovává zhruba stejnou šířku. Ten je tupý a kvadraticky řazený, s horní linií tlamy tvoří pravý úhel a je ve správném poměru k lebce. Dolní čelist je široká až do konce. Nos je široký se široce otevřenými nosními otvory. Tlama z profilu není ani špičatá, ani klenutá, ale plochá. Pysky nevisí, nikdy nesmí přesahovat dolní okraj dolní čelisti.

Oči: tmavé nebo oříškově hnědé, jsou středně velké, posazené tak od sebe na šířku tlamy, mezi nimi je střední rýha. Světlé nebo žluté oči jsou navýsost nežádoucí.

Uši: Ve tvaru V, složené dozadu, daleko a vysoko nasazené ve stejné výši jako týlní hrbol, čímž propůjčují hlavě kvadratický vzhled. To má velký význam. Uši jsou malé a jejich barva je tmavší, než barva srsti na těle. Jakmile je vzbuzena pozornost psa, špičky uší se nacházejí na jedné úrovni s očima. Růžové uši (jako u chrta) jsou navýsost nežádoucí.

Morda: Žádoucí je klešťový skus, malý předkus je povolen, ale neměla by se mu dávat přednost. Špičáky jsou velké a osazené široko od sebe, ostatní zuby jsou silné, stejnoměrné a dobře uložené v čelisti.

Krk: Dobře klenutý, přiměřeně dlouhý, velmi svalnatý a obvod téměř odpovídá obvodu hlavy.

Trup: Hřbet je krátký a rovný, což způsobuje kompaktní podsaditou stavbu těla. Hřbet však nesmí být tak krátký, aby to mělo vliv na pohyblivost bullmastifa. Kapří hřbet nebo spadající hřbet jsou navýsost nežádoucí.

Hrudní končetiny: Hrudník je hluboký a široký a dosahuje hluboko mezi hrudními končetinami, hrudní kost dosahuje hluboko. Plece jsou svalnaté, šikmé, a plné síly, nicméně ne přehnané.
Hrudní končetiny jsou silné a rovné, se silnými kostmi. Jsou postavené široko od sebe. Nadprstí rovné a silné.

Pánevní končetiny: bederní partie široká a svalnatá s odpovídající hloubkou slabin. Pánevní končetiny silné a svalnaté, lýtko dobře vyvinuté. Známky síly a pohyblivosti bez náznaků těžkopádnosti. Hlezna přiměřeně úhlená. Kravský postoj vysoce nežádoucí.

Tlapy: Dobře klenuté, kočičí, se zahnutými drápy. Tvrdé polštářky. Žádoucí jsou tmavé drápy. Prošlápnuté tlapky jsou vysoce nežádoucí.

Ocas: Vysoko nasazený, v nasazení silný, ke špičce se zužuje, dosahuje až k hleznům. Je nesen rovně nebo v oblouku, ale nikdy svisle nahoru jako u chrta. Ocas ve tvaru rukojeti pumpy je vysoce nežádoucí.

Chůze/pohyb: Pohyb vykazuje sílu a účelnost. Při přímém pohybu by se neměly ani hrudní ani pánevní končetiny křížit nebo "plést", pravá hrudní končetina a levá pánevní končetina by se měla zvedat a pokládat současně. Pevný hřbet, který neovlivňuje nepříznivě silný posuv pánevních končetin, poskytuje vyrovnaný a harmonický pohyb.

Osrstění: Krátké a tvrdé, odolné proti počasí a těsně přiléhá k tělu. Dlouhé, hedvábné nebo vlnité osrstění je vysoce nežádoucí.

Zbarvení: Jakýkoli odstín žíhané, jelení červeně nebo hnědé. Barva musí být bez stínů a jasná. Malé bílé odznaky na hrudi jsou povoleny. Ostatní bílé odznaky jsou nežádoucí. Černá tlama se k očím zesvětluje, tmavé lemy očí podtrhují výraz.

Vady: Všechny odchylky od uvedených bodů by se měly posuzovat jako chyby, jejichž hodnocení musí přesně odpovídat míře a závažnosti odchylky.

Výška: psi 63,5-68,5 cm feny 61-66 cm

Váha: psi 50-59 kg feny 41-50 kg

Poznámka: Psi musí mít dvě viditelně normálně vyvinuta varlata plně spuštěná do šourku.